Sosyal Medya ile Lead Oluşturmanın Yolları

Mar 3, 2017

Lead oluşturma pazarlama hedefleriniz arasında önemli bir yer mi tutuyor? Cevabınız “Evet” ise,sosyal medya bu hedefe ulaşmak için oluşturacağınız stratejinin mutlaka bir parçası olmalı.

Sosyal medya websitenize aktif olarak bilgi ve yardım arayan lead’lerden oluşan değerli bir trafik kazandırır. Bu yazıda çoğu zaman satın almaya hazır olan bu lead’lere ulaşabilmek için yapmanız gerekenlere yönelik öneriler bulacaksınız.

Sosyal Medya ile Lead Oluşturmak için 4 Kolay Strateji

1. Güçlü Bağlar Kurduğunuz Bir Network Oluşturun

Potansiyel müşterilerinizi tanıyın. Sosyal ağlarda onları takip edin ve arkadaş olun. İletişim kurun ve bilgi paylaşın.Paylaştığınız değerli bilgi ve keyif verici içeriklerinizle, onlarla aranızda duygusal bir yakınlık kurun.

2. Sosyal Medyadaki Takipçilerinizin Problemlerine Çözüm Üreten İçerik Sunun

Ne hakkında içerik sunacağınızı çok iyi planlayın.Sosyal içeriğinizi belirlerken, takipçilerinizin ürünlerinizle değil, kendi problemlerinin çözümleriyle ilgilendiklerini aklınızdan çıkarmayın.Sosyal içeriğinizde yeralan linklerin tıklanabilmesi ve size lead yaratabilmesi için mutlaka ve mutlaka fayda yaratan bir içerik olması gerektiğini gözönünde bulundurun.

10-4- 1 kuralı uygulayın. Bu kurala göre, sosyal medya sayfalarınızdan blog postunuza giden her 4 yeni link için, 10 link 3. Parti makalelere ve 1 linkte ana sayfanıza göndermelisiniz.

3. Sosyal Medya Takip (Monitoring) Sistemi Oluşturun

Sosyal medya takibi sayesinde potansiyel müşterilerinizin ürün ya da hizmetlerinize ihtiyacı olduğu anı yakalayın ve ürün ve hizmetlerinizi sorunlarının çözümü olarak sunun.Sosyal medya takip sisteminizi oluştururken satış yapmaya çalışan bir iletişim biçimini değil, potansiyel müşterilerinizin imdadına yetişip problemlerini çözen bir iletişim biçimini hedefleyin.

Müşterilerinizin ürün ya da hizmetlerinizi ararken kullandıkları anahtar kelimeleri tespit edip takip edin. Örneğin:

en iyi (ürün/hizmet)

(ürün/hizmet) yorumlar

(ürün/hizmet) tavsiye

4. Sosyal Medyada Reklam Verin

  • Facebook reklamlarından yararlanın.
  • Twitter reklamları kullanın.
  • Reklam Twitleri (Promoted Tweets)
  • Reklam Trendleri (Promoted Trends )
  • Önerilen Hesaplar (Promoted Accounts)
  • LinkedIn’den kontak formunuza yönlenen bir reklam kullanın.
  • Uygun forumları reklam platformu olarak değerlendirin.
  • Facebook ve diğer uygun platformlarda, özelliklerini seçebildiğiniz hedef kişilere yönelik reklam çalışmaları planlayın.

Kısaca, başarılı bir sosyal medya kampanyası gerçekleştirmek ve firmanıza yüksek kaliteli lead’ler kazandırmak istiyorsanız sosyal medyada takipçi sayınızı arttırmak, tüm takipçinizle ayrı ayrı iletişim kurmak, sosyal medya takibi yapmak, kaliteli içerik oluşturmak, sosyal medyayı etkin bir reklam platformu olarak kullanmak gibi stratejiler lead oluşturmak konusunda son derece verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

Daha fazla bilgi ve sosyal medya hizmetlerimizden yararlanmak için bizi hemen arayın.

Shares