Mobil Reklamlar

Mar 3, 2017

Türkiye Nüfusunun %30’unun Mobil Cihaz Kullandığını, Dünya Genelinde Mobil Cihaz Sahiplerinin %87’sinin Günde En Az Bir Kez Mobil İnterneti Kullandığını, Cep Telefonu Kullanıcı Sayısının PC Kullanıcı Sayısından 4 Kat Daha Fazla Olduğunu Biliyor muydunuz*?

* Madreport 2013 Q2 Raporu Mobil reklamlar cep telefonu veya tablet gibi mobil cihazlardaki Google arama sonuçları, web sayfalar ve mobil uygulamalarda gösterilebilen bir AdWords reklam türüdür. Mobil reklam uygulamaları sayesinde nerede olursa olsun hareket halindeki kullanıcılara ulaşabilir ve bulundukları yerle ilgili reklamlar gösterebilirsiniz.

Ürün satışını ya da hizmet sunumunu fiziksel bir mekanda gerçekleştiren bir işletme iseniz, yerel amaçlı yapılan mobil aramalarda kullanıcıların karşısına çıkabilir, potansiyel müşterilerinizi etkileyerek işyerinize çekebilirsiniz.

Metin veya resim reklam olarak tasarlanabilen mobil reklamlar ile, potansiyel müşteriler mobil web sitenize yönlendirilebilir ya da doğrudan işletme telefonunuzu aramaları sağlanabilir. Ayrıca mobil reklamlar ile belirli bir cep telefonu operatörü kullanıcıları hedeflenerek reklam yayınlanması mümkündür.

+90 212 873 70 21

Mobil Reklam Kampanyanızı Başlatmak için Bizi  Arayın!

Mobil Reklam Türleri

Mobil reklamların görünebileceği yerler Reklam türleri

Gelişmis özellikli telefonlar WAP mobil metin reklamlar

WAP mobil resim reklamlar

Tam işlevli tarayıcıya sahip mobil cihazlarda

(ör. akıllı telefonlar veya tabletler)

Metin reklamlar

Resim reklamlar

Uygulama tanıtım reklamları

Akıllı telefonlardaki veya tabletlerdeki

uygulamalarda

Uygulama tanıtım reklamları

Uygulama tanıtım resim reklamları

Uygulama tanıtım video reklamları

Mobil Reklamların Avantajları

  • Tüm dünyada her geçen gün sayısı artan mobil kullanıcılara erişim.
  • Mobil kullanıcılar arasında bulunan hedef kitlenize her an her yerden ulaşabilme ve pazarlama mesajınızı iletebilme imkanı.
  • Çoğunlukla lokal hizmet arayışında olan mobil kullanıcı ile direk iletişim ile hızlı sonuç ve yüksek dönüşüm adetlerine ulaşabilme.
  • Mobil reklamlarınızda kullandığınız işletme telefonunuzun tıkla ara özelliği sayesinde mobil kullanıcılar tarafindan kolaylıkla aranabilmesi ve işletmenize erişen kişi sayısının artması.
  • İşletmenizin yol tarifinin yeraldığı mobil reklamlar sayesinde mobil kullanıcıların işletmenizi ziyaret etmeye teşvik edilmesi.
  • Mobil uygulamalarınızı tanıtarak tıkla indir seçenekleriyle indirilmesini sağlama.
  • Müşterileriniz ya da hedef kitlenizin uygulama indirme, sitenize gitme ya da SMS gönderme gibi eylemlere direk iletişim ile yönlendirilebilmesi.
  • Mobil alışveriş yapan kullanıcılara erişim.

 

+90 212 873 70 21

Google Adwords Mobil Reklamlar ile Rakiplerinizin Önüne

Geçmek Için Bizi Arayın!

Shares