Alışveriş Kampanyaları

Mar 3, 2017

Google Alışveriş Kampanyaları ile E-Ticaret Sitenizdeki Satış Oranlarını Diğer Reklam Türlerine Göre 6 Kat Daha Fazla Arttırabileceğinizi Biliyor muydunuz?
Ürün Listeleme Reklamları olarak da bilinen Google Alışveriş Kampanyaları, AdWords Arama ağında potansiyel müşterileriniz arama yaptığında e-ticaret sitenizde satışını yaptığınız ve reklamlarını yayınladığınız ürünlerin ürün adı, mağaza adı, fiyat bilgisi ve görseliyle birlikte gösterildigi reklam biçimidir. Reklamını yaptığınız ürün ile ilgili arama yaptıktan sonra ürün listeleme reklamınız ile karşılaşan potansiyel müşterileriniz reklama tıkladığında ürünü satın alabilecekleri web sayfanıza yönlendirilir.

Google alışveriş kampanyaları sayesinde e-ticaret sitenizde bulunan yüzlerce ürün için ayrı ayrı reklam oluşturmak zorunda kalmadan ürün görseli, fiyat, promosyon mesajı ve mağaza adının yer aldığı reklamlar oluşturulabilir. Google alışveriş kampanyaları sadece alışveriş siteleri için kullanılabilmektedir.

+90 212 873 70 21

Google Alışveriş Kampanyanızı Başlatmak için Bizi Arayın!

Google Alışveriş Kampanyaları Kullanmanın Avantajları

  1. 1

Google alışveriş kampanyaları perakende satış odaklı kampanya yönetimi olanağı sağlar.

Google alışveriş kampanyaları sayesinde ürün envanteriniz dogrudan AdWords’te takip edilebilir ve teklif vermek istenilen öğeler için ürün grupları oluşturulur. Örneğin, cep telefonları satıyorsanız veri feed’inizde her tür cep telefonu görüntülenebilir ve tanıtmak istediğiniz cep telefonu türleri için kampanyalar oluşturulur.

  • Google alışveriş kampanyaları son derece ayrıntılı raporlar sunarak performans takibini ve kampanya verimliliğini garantiler.

Google alışveriş kampanyalarının güçlü raporlama sistemi sayesinde ürünlerin kampanya performansı istenilen ayrıntı düzeyinde görülebilir.

  • Google Alışveriş kampanyaları önemli rekabet verileri sunar ve bu sayede gelişmis düzeyde optimizasyon ile kampanya verimliliğini arttırma fırsatı verir.

Google alışveriş kampanyaları rekabette ne durumda olduğunuzu gösteren karşılaştırma verileri sunar ve böylece büyüme fırsatları kolaylıkla yakalanabilir. Örneğin, benzer cep telefonları için rakiplerinizin reklam performansı takip edilerek, rekabet gücünüzü arttırmak için gerekli optimizasyonlar anında yapılabilir.

Shares