Yeniden Pazarlama

Mar 3, 2017

Yeniden Pazarlama Kampanyaları ile Daha Önce Web Sitenizi Ziyaret Etmiş ya da Uygulamalarınızı Kullanmış Kişilere Yeniden Ulaşabilirsiniz!

Yeniden pazarlama (Remarketing ya da Retargeting) web sitenizi daha önce ziyaret etmiş veya mobil uygulamalarınızı kullanmış kisilere reklamlarınızın gösterilmesine olanak tanır. Yeniden pazarlama kampanyaları sayesinde web sitenizi ziyaret edip ayrılan kişilere web sitenizde ilgilendikleri konu ile alakalı reklamlar gösterilir. Böylece internette gezindikleri, Google’da arama yaptıkları ya da mobil uygulamalarınızı kullandıkları sırada bu kişilerle yeniden bağlantı kurmanız sağlanır.

Yeniden pazarlama kampanyalarının bir ileri uygulaması Dinamik Yeniden Pazarlama kampanyalarıdır. Bu kampanyalar sayesinde kullanıcıların web sitenizde görüntüleyip ilgilendikleri ürün ya da hizmetler de reklamlarınıza eklenir.

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

Yeniden Pazarlama Kampanyanızı Başlatmak için Bizi Arayın!

Google Yeniden Pazarlama Kampanya Çeşitleri Nelerdir?

  • Standart Yeniden Pazarlama: Reklamlarınız web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere Görüntülü Reklam Ağı web sitelerini gezindikleri ve Görüntülü Reklam Ağı uygulamalarını kullandıkları sırada gösterilir.
  • Dinamik Yeniden Pazarlama: Daha önce sitenizi ziyaret etmiş kişiler Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde gezinirken ya da Görüntülü Reklam Ağı uygulamalarını kullanırken, web sitenizdeyken ilgilenip görüntüledikleri ürün ve hizmetlerinizi içeren reklamlar gösterilir. Bu şekilde kişinin birçok ürün ya da hizmetiniz arasından spesifik olarak ilgilendiği ürün ve hizmetin tekrar bu kişiye pazarlanması Dinamik Yeniden Pazarlama olarak adlandırılır.
  • Mobil Uygulamalar için Yeniden Pazarlama: Geçmişte mobil web sitenizde bulunmuş ya da mobil uygulamanızı kullanmış kişilere, diğer mobil web sitelerinde bulundukları sırada ya da diğer mobil uygulamaları kullanırken reklamlarınız gösterilir.
  • Arama Ağı için Yeniden Pazarlama: Ziyaretçilerinize web sitenizden ayrıldıktan sonra yaptıkları Google aramalarında reklamlarınız gösterilir.
  • Video Yeniden Pazarlama: YouTube’da yayınlanan videolarınızı izlemiş ya da YouTube kanalınız ile etkileşime girmiş kişilere, YouTube içinde gezindikleri sırada ve Görüntülü Reklam Ağı web siteleri, uygulamaları ya da videolarına göz attıkları sırada yeniden pazarlama reklamlarınız gösterilir.

Yeniden Pazarlama Stratejisinin Faydaları Nelerdir?

  • Reklam kampanyanızın yatırım getirisi (YG) artar.
  • Mesajlarınız potansiyel müşterilerinize satın alma olasılıklarının en yüksek olduğu sırada ulaşır.
  • Reklam hedeflerinize göre farklı kullanıcı gruplarına farklı mesajlar iletilir.
  • Google Arama Ağı ve 2 milyonun üzerinde web sitesi ve mobil uygulamadan oluşan Google Görüntülü Reklam Ağında gösterilen yeniden pazarlama reklamları ile büyük ölçekli erişim sağlanır.
  • Otomatik teklif stratejileri sayesinde verimli fiyatlandırma sağlanarak kampanya performansları arttırılır.

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

Yeniden Pazarlama Reklamları ile Rakiplerinizin Önüne Geçmek için Bizi Arayın!

Shares