Web Tasarım Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sep 8, 2017

Yeni bir websitesine ihtiyacınız var ve websitenizi yaptırmak için ajans arayışına girdiniz. Peki çalışacağınız ajansı seçerken doğru kararı vermek için nelere dikkat etmelisiniz?

-Portfolio ve Referanslar

Çalışmayı düşündüğünüz ajansın daha önceki çalışmalarını ve referanslarını inceleyin. Farklı büyüklükte ve farklı sektörlerden firmalar için websitesi yapan bir ajans sizin ihtiyacınızı daha iyi anlayacaktır.

 

-Ajans Ekibi

Yüzyüze ya da sanal toplantı organize edin. Çalışacağınız ekibi tanımaya çalışın. İyi bir webtasarım ekibi işletmenizi, sektörünüzü tanımak ve kısa ve uzun vadeli hedeflerinizi anlamak için çaba harcayacaktır.

 

-SEO Deneyimi

Çalışmayı düşündüğünüz ajansın SEO deneyimini sorgulayın. Websitenizin iyi görünen bir site olması yeterli değildir. Tasarımının iyi olması kadar arama motorlarında öne çıkması da önemlidir. Bu nedenle çalışacağınız ajansın arama motoru optimizasyonu konusunda da yeterli bilgi ve deneyimi olduğundan emin olmalısınız.

 

-Mobil Uyumluluk ve Güvenlik

Çalışacağınız ajans sizi tasarım fikirleriyle etkilemeye çalışırken Önemli detayları atlamayın. Örneğin websitenizin mobil uyumlu, kullanıcıların güvende olduğu,  bir websitesi olacağından emin olun.

 

-Bakım, Güncelleme ve Hosting

Görüştüğünüz ajanslara Web siteniz yayınlandıktan sonra bakım, güncelleme ve hosting hizmetlerinin kim tarafından üstlenileceği ve bu hizmetlerin ücretlerini sorun. Eğer bu görevleri websitenizi hazırlayan ajansın üstlenmesini istiyorsanız, işbirliğinizin siteniz yayınlandıktan sonra da devam edebileceği bir ajans tercih etmelisiniz.

 

-Fiyat ve Zamanlama

Her işte olduğu gibi web tasarım ve geliştirme işinde de İyi iş zaman alır ve iyi paradır. Gerçekten işini hakkıyla yapan bir ajans gerçekçi olmayan bir zamanlama ve fiyat vaadinde bulunmayacaktır. Websitenizin büyüklüğüne ve sahip olacağı özelliklere göre zamanlama ve fiyat değişse de makul fiyat ve zamanlamayı iyice araştırarak bir fikir edinmelisiniz. Ve bu bilgi doğrultusunda beklentinizin sadece çok üstünde kalan ajansları değil çok altında kalanları da elemelisiniz.

 

-Seçim

Tüm bu konularda anlaştığınız ajanslardan birisini seçeceksiniz ama hala kararsız olabilirsiniz. İşte bu noktada içinizden gelen sesi dinleyin ve birlikte çalışmaktan en çok keyif alacağınız ajansı seçin. Unutmayın ki website yapım süreci kolay bir süreçtir değildir. Bu süreci en uyumlu ve verimli şekilde atlatacağınıza inandığınız ajans, sizin için en iyi ajanstır.

 

Eğer websitenizin yaptırmak için bir ajans arayışı içindeyseniz bizi arayın. Kik Samuray ekibi olarak sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız.

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

Videomuzun ve yazımızın seçim sürecinizi kolaylaştırmasını diliyoruz. Web sitesi ihtiyaçlarınız için sizinle tanışmaktan ve referanslarımızı paylaşmaktan mutluluk duyarız. 



Shares