Seo-Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ?

Apr 26, 2017

SEO çalışmaları (Arama Motoru Optimizasyonu) arama motorlarından ücretsiz trafik kazanmayı sağlayan birçok online pazarlama stratejisinin hayata geçirilmesidir. Bu trafik organik ya da doğal trafik olarak adlandırılabilir.

İnternet kullanıcıları arama motorlarında herhangi bir anahtar kelime ile arama yaptıklarında bu anahtar kelimeye en uygun ve en ilişkili arama sonuçlarını gösterebilmek için arama motorlarının aradığı belirli kriterler bulunmaktadır. Google, Yahoo, Bing ve tüm diğer arama motorları belirledikleri bu kriterlere uygunluğunu ölçerek web sayfalarını, videoları, lokal listelemeleri ve tüm diğer online içeriği listeler.

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

SEO Kampanyanızı Başlatmak için Bizi Arayın!

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) arama motorlarının online içeriğinizi milyonlarca diğer içerik içinden seçerek organik sonuçlar arasında ön sıralarda listelemesi hedefiyle gerçekleştirilen müdahalelerdir.

Diğer bir deyişle SEO stratejileri web sitenizin geliştirilmesi gereken ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla
oluşturulur. Bu stratejilerin temel hedefi:

 • Öncelikli arama terimleri için organik arama motoru sıralamalarını arttırmak.
 • Genel online görünürlük ve marka bilinirliğini arttırmak.
 • Web sitenize trafik sağlayarak satışlarınızı arttırmak.

Klik Samuray SEO Çalışmaları Hangi Aşamaları Kapsar?

Online içeriğinizin organik arama sonuçlarında listelenebilmesi için, SEO çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere iki aşamalı olarak uygulanmalıdır. SEO sürekli bir süreçtir ve bu süreç içerisinde sürekli olarak geliştirilmesi gerekir.

Başarılı bir SEO çalışması, temel unsurların sağlam bir şekilde kurulduğu ve sürekli olarak yenilikçi unsurlarla geliştirilen bir süreç gerektirir. Klik Samuray firmanızın içinde bulunduğu sektöre, rekabete ve pazarlama hedeflerine göre SEO kampanyanızı planlar.

Klik Samurayın hizmet verdiği her firma için hazırlayıp uyguladığı SEO kampanyası bir diğerinden farklıdır ancak her kampanyada ortak olan temel aşamalardan bazıları şunlardır:

 • Site İçi Optimizasyon
 • SEO İçerikleri
 • Sosyal İçerik
 • Sosyal Etkileşim
 • Link İnşası
 • Lokal SEO
 • Google Algoritma Güncellemeleri
 • Analytisc Raporları

SEO Garantisi

Klik Samuray hedeflediniz anahtar kelimelerde websayfalarınızın arama motorlarındaki listelenme sıralamasına yönelik bir garanti vermez ve size bu tür garantiler vadeden SEO firmalarından uzak durmanızı tavsiye eder. Google SEO firmalarında gözetmeniz gereken nitelikleri ve çalışacağınız SEO firmasını seçerken dikkat etmeniz gereken hususları açıklamıştır. Google hiçbir SEO ajansı ya da uzmanının Google’da size 1. sırayı vaadedemeyeceğini kesin olarak belirtmiştir.

Bu konuyla ilgili Google açıklamalarını ve SEO ajanslarının neden SEO sıralaması garantisi vermemesi gerektiği ile ilgili aşağıda yazıları okumanızı tavsiye ederiz.
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=35291
http://www.seomoz.org/blog/why-reputable-seo-firms-dont-promise-guaranteed-search-engine-rankings

http://umstrategies.com/warning-signs-that-you-are-being-sold-seo-snakeoil/

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

SEO Kampanyaları ile Rakiplerinizin Önüne Geçmek için Bizi Arayın

Shares