Global SEO

Mar 3, 2017

Global SEO Çalışmalarının Önemi

Günümüzde iş hacminizi büyütmek için global pazarlardaki fırsatları değerlendirmek kaçınılmaz bir hal almıştır. Ancak yabancı pazarlarda rekabet edebilmek için genel pazarlama stratejileriniz içinde dijital pazarlama stratejilerine öncelikli yer vermelisiniz. İster B2B ister B2C alanında olsun, internet tüm dünyadaki satın alma kararı süreçlerinde en etkin pazarlama platformudur.

Bu nedenle eğer websiteniz hedeflediğiniz yabancı pazardaki organik aramalarda internet kullanıcısının karşısına kolaylıkla çıkmıyorsa, bu durum markanızın ya da işletmenizin globalleşme sürecini olumsuz etkileyecektir.

Son 10 yıldır global SEO konusunda önemli deneyimler edinmiş olan Klik Samuray, kampanyanızı hedeflediğiniz pazara adapte edererek arama motorlarındaki görünürlüğünüzü, websitenize gelen trafiği ve bu trafikten edindiğiniz dönüşümlerinizi arttırmanızı sağlar.

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

Global SEO Kampanyanızı Başlatmak için Bizi Arayın!

Global SEO Çalışmalarında Sosyal Medya Kullanımı
Ayrıca internet reklamcılığının ve hedefli pazarlamacılığın en hızlı büyüyen formu olan sosyal medya yönetimi, global SEO çalışmalarımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Özellikle son yıllarda Google algoritmasındaki değişikler ile SEO çalışmalarını sosyal medya çalışmalarından bağımsız düşünmek mümkün değildir. Buna bağlı olarak Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+, YouTube, Instagram ve Pinterest gibi önemli sosyal paylaşım siteleri dijital pazarlama stratejinize uygun olarak kullanılmalıdır.

Klik Samuray sosyal medya çalışmaları ile entegre bir şekilde oluşturduğu global SEO çalışmaları ile websitelerinize organik aramalardan ve sosyal paylaşım sitelerinden hedefli trafik kazandırır, hem de hedef kitlenizle kurulan pozitif ve aktif iletişim sonucunda oluşturduğunuz prestij sonucunda markanıza uzun vadeli yatırım yapmanızı sağlar.

Klik Samuray Global SEO Hizmetleri

  • Firmanızın ve hedeflediğiniz pazardaki rakiplerinizin arama motoru sıralamalarınıza yönelik analizler.
  • Hizmet ya da ürünlerinize uygun ve arama adetleri yüksek anahtar kelimelerin araştırılması.
  • Belirlenen anahtar kelimelere uygun yeni içerik hazırlanması ya da varolan içeriğin hedeflenen kelimelere göre optimize edilmesi
  • Websitenizin anahtar kelimelerinize göre site içi SEO çalışmasının gerçekleştirilmesi
  • Hedeflediğiniz pazardaki kullanıcılar için sektörünüzde otorite olmuş websitelerden manual şekilde doğal link inşası yapılması
  • Dinamik sosyal medya kampanyalarınızın oluşturulup yönetilmesi
  • SEO kampanyanızın arama motorlarındaki algoritma değişikliklerine ya da rakiplerinizin yeni atılımlarına göre güncellenmesi

Klik Samuray Yabancı Dilde İçerik Oluşturma Hizmetleri

Yapılan araştırmalar tüketicilerin satın alma kararı verirken çoğunlukla kendi ana dillerinde yapılan tanıtım ve reklamlardan etkilendiklerini göstermektedir. Bu nedenle global SEO stratejilerinden verimli sonuçlar alabilmek için kampanyalarınızın lokal internet kullanıcılarına göre adapte edilmesi gerekir. Türkçeden yabancı dile direk tercüme edilmiş website içeriğiniz, anahtar kelimeler ve reklam metinleriniz beklediğiniz dönüşümleri sağlamayacaktır.

Bunun yerine kampanyanızın tamamıyla hedeflediğiniz yabancı pazardaki internet kullanıcısı profiline göre adapte edilmesi gerekmektedir. Ancak hazırlayacağınız içeriğin beklediğiniz etkiyi yaratabilmesi için içeriğin o dili ana dili olarak konuşan kişiler tarafından hazırlanması gerekir. Klik Samuray yabancı dillerdeki website içeriğinizi ve reklam metinlerinizi hedeflediğiniz dili ana dili olarak konuşan uzman ekibi sayesinde en iyi kaliteyi garanti ederek hazırlar.

 

Bizi Arayın

+90 212 873 70 21

Global SEO Kampanyaları ile Yurtdışındaki Rakiplerinizin Önüne

Geçmek için Bizi Arayın!

Shares